Rozprávková noc: "Hľadajme poklady s Jankom Hraškom"

02.12.2012 21:04

Rozprávková noc: „Hľadajme poklady s Jankom Hraškom“.

 
Ako si vyskúšať svoju odvahu, objaviť kúzlo tajomnej rozprávkovej noci a zažiť pri tom dobrodružstvo s kamarátmi? Máme na to už overený recept. Janko Hraško preveril schopnosti svojich Hraškuľčiat, keď im na poslednú novembrovú noc, spolu s vychovávateľkami ŠKD, pripravil množstvo prekvapení počas hľadania pokladu v Základnej škole na Hrnčiarskej ulici v Humennom.

 

Najprv si premeníte triedy na táborisko plné karimatiek, spacákov, vankúšov a plyšových miláčikov, samozrejme nie čarovným prútikom. Potom si pripravíte množstvo rozprávkových úloh, doplňovačiek, hlavolamov, vystrihovačiek, dokresľovačiek a hádaniek do obálok. Nesmiete zabudnúť aj na tajnú správu a indície k nej, ktoré schováte spolu s pokladom na dobre utajené miesto v škole. Cestu k nim vyznačíte farebnými značkami a počkáte kým sa zotmí. Samozrejme, musíte mať v zálohe pekné animované rozprávky, aby sa na nočnom putovaní školou mali čas vystriedať všetky skupiny pátračov. Potrebujete aj nejaké dobromyseľné strašidlo, aby to deti nemali také ľahké. Po vylúštení správy je najlepšie nájdený poklad rýchlo rozdeliť a zjesť, aby vám ho niekto šikovnejší nevzal. Janko Hraško nedá dopustiť na dukáty. Tie rozdáva najradšej. Nuž náš poklad bol plný čokoládových dukátikov.

A aby sa nikomu nemálilo, napiekli naše tety kuchárky pre deti toľko buchiet, že sa všetky    do brucha nezmestili, tak sme si s nimi osladili decembrové raňajky. Nemalým zážitkom bolo spoločné zaspávanie po boku kamarátov a čítanie rozprávok pri baterke.

Ruky pani vychovávateliek sa nezastavili ani počas noci, keďže bdeli nad pokojným spánkom svojich Hraškuľčiat. A tak počas noci zmizli zo školy všetky znaky jesene a december sa ohlásil na oknách bielymi vločkami, anjelikmi, zvončekmi....peknou zimnou a vianočnou výzdobou.

Viac foto