Deň jabĺk

14.10.2015 14:24

   V Družine Janka Hraška sme sa jabĺčkam venovali celé popoludnie v rámci celoklubového podujatia, ktoré sme uskutočnili z projektu - Škola podporujúca zdravie. Projekt pre školský klub detí každoročne pripravuje J. Pečeňáková, vychovávateľka ŠKD, ktorá nám aj v tomto školskom roku prichystala zopár pekných aktivít.

     Jabĺčko z lásky si dávali už naše staré mamy a otcovia. Šťavnaté, chutné, červené, žlté, či zelené...všetky sa nám ponúkajú a sú nám k prospechu. Ako si uctiť tento dar prírody? Najzdravšie je zahryznúť sa doň, ale môžeme sa o neho podeliť s priateľom, vtedy chutí najlepšie.

     Prvé oddelenie p. vych. Mašlejovej ovocie pretvorilo do veselých postaviček - „Ovocníčkov“, s ktorými ozdobili chodbu našej školy. Druhé oddelenie p. vych. Bálintovej zdravej výžive venovalo „Jablkový kvíz“ plný vtipu a vedomostí. Tretie oddelenie p. vych. Telepovskej zhotovilo výstavku z rozprávkových postavičiek „Ovocnej krajiny“. Štvrté oddelenie p. vych. Pečeňákovej pripravilo podľa receptu ovocné poháre a z výstrižkov časopisov vlastný - „Časopis zdravej výživy“. Piate oddelenie p. vych. Lučkovej si zahralo hádanky o ovocí a vytvorilo obrázky na tanieri z krájaného ovocia. Šieste oddelenie p. vych. Kalaninovej si počas besedy porozprávalo o vitamínoch ukrytých v ovocí a nakreslilo utešené obrázky. Deti siedmeho oddelenia, p. vych. Kimákovej, poznávali ovocie pomocou ochutnávky a podľa vône a hmatu. Hra s ovocím sa našim deťom veľmi páčila a určite si ju ešte zopakujeme. Neskúsite si to aj vy?